Zaloguj z Facebook

Zawory kulowe

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Zaloguj z Facebook

Categories

Zawory kulowe

Zawory kulowe to grupa produktów mających zastosowanie wszędzie tam gdzie mamy do czynienia ze sterowaniem procesu przesyłu różnego rodzaju mediów takich jak woda, gazy, środki chemiczne. Ze względu na stromą charakterystykę uniemożliwiającą regulację, zawór kulowy pełni typową funkcję otwórz/zamknij.

Zawory kulowe W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Zawory funkcyjne
 • Zawory kulowe mosiężne
 • Zawory kulowe nierdzewne
 • Zawory przemysłowe
 • Zawory kulowe do gazu

  zawory gazowe

  Zapisz

  Zapisz

 • Zawory kulowe sterowane pneumatycznie

  W ramach tej serii dostępne są dwa warianty wykonań: korpus ze stali nierdzewnej do zastosowania w pracy z agresywnymi mediami, oraz w wykonaniu z mosiądzu do neutralnych mediów. Zawory kulowe sterowane cylindrem pneumatycznym charakteryzują się doskonałą wartością przepływu dzięki kątowemu umieszczeniu tłoka.

 • Zawory kulowe sterowane elektrycznie

  To grupa elektrozaworów majaca zastosowanie do pracy z neutralnymi gazami i cieczami o maksymalnej lepkości 120mm²/s. W ofercie dostępny jest wariant wykonany ze stali nierdzewnej do bardziej wymagających zastosowań.

 • Zawory klapowe

  To charakterystyczne zawory, w których kula jest zamieniona na specjalną klapę. Pneumat System oferuje przepustnice kołnierzowe do różnych mediów m.in. gazu, wody, powietrza itd. W naszej ofercie znajdują się:

  Przepustnice typu Wafer –  zawór klapowy bezkołnierzowy, umieszczany pomiędzy dwoma kołnierzami rurociągu, posiada tylko „uszy” ustalające. Do montażu niezbędny jest jeden zestaw długich śrub przechodzących przez dwa kołnierze i zawór.

  Przepustnice typu Lug – zawór klapowy tego typu posiada po dwóch stronach otwory gwintowane w korpusie, do jej montażu potrzebne są dwa komplety śrub i nakrętek. Pozwala to na jednostronne zdemontowanie rurociągu w razie potrzeby. Należy jednak pamiętać, że ma wtedy obniżone ciśnienie robocze. 

 • Zawory zamykające

  Klientom proponujemy następujące rodzaje zaworów zamykających :

  Zawór zamykający prosty – wykonany z mosiądzu, pracujący w ciśnieniu roboczym do 40 bar. Zawory proste ze złączem od G1/4 do G1/2 gwintowanym z wewnętrznym stożkiem. Zamknięcie zaworu zamykającego w postaci stalowej kuli oraz pokrętłem wykonanym z tworzywa sztucznego. Średnica zaworów wynosi w zależności od przyłącza: 17, 22 i 27.

  Zawór zamykający kątowy – mosiężny, pracujący dla ciśnienia maksymalnego 40 bar. Zawory kątowe typu igłowego G1/4 i G3/8 z gwintem zewnętrznym/zewnętrznym.

  Zawór zasuwowy zamykający – zawory zasuwowe ze stali nierdzewnej i mosiądzu. W wersji stalowej zawory dostępne z gwintem wewnętrznym od G1/2 do G2.  Mosiężny zawór zasuwowy z przyłączem od G3/8 do aż G3, posiadają aluminiowe pokrętło, mosiężna zasuwa i dławica oraz korpus i prowadnica z brązu. Zalecana wartość ciśnienia maksymalnego wynosi 10 bar. Zawory zasuwowe sprawdzą się z neutralnymi mediami takimi jak gazy, ciecze i para o temperaturze nie przekraczającej 120 °C.

  Zawór grzybkowy zamykający – w wersjach mosiężnych i ze stali szlachetnej. Zawory grzybkowe stalowe od G1/2 do G2, od DN 15 do 50. W przypadku zaworów grzybkowych mosiężnych wielkość przyłączy pozostaje bez zmian, max. ciśnienie nie powinno przekroczyć 10 bar. Pod względem budowy, zawór posiada elementy z brązu, mosiądzu i aluminium. Zawór grzybkowy dla cieczy, pary i gazów o maksymalnej temp. 120 °C.

  Zawory szybkiego zamknięcia – zawory zamykające z mosiądzu polerowanego i niklowanego dla maksymalnego ciśnienia 16 bar. Wielkość DN od 7 do 12. Odpowiednie do pracy z paliwami, gazami skraplanymi (w fazie gazowej), sprężonym powietrzem. Zawory kulowe szybkiego zamknięcia są zgodne z nastepującymi normami: DIN4817, DIN4817.

  Zawory zamykające wykorzystywane są w aplikacjach, gdzie istnieje konieczność skrajnego położenia, w tym wypadku całkowitego zamknięcia bądź otwarcia przelotu medium.

  Zapisz

 • Wyłączniki krańcowe
 • Zawory iglicowe - igłowe
 • Zawory kulowe wysokociśnieniowe
 • Napędy do zaworów klapowych i kulowych

  Siłowniki pneumatyczne i elektryczne do zaworów kulowych / przepustnic