Log in

Zawory kuowe - zawory specjalne

Informacja

Log in

Categories

Zawory kuowe - zawory specjalne W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Zawory funkcyjne
 • Zawory kulowe mosiężne
 • Zawory kulowe nierdzewne
 • Zawory przemysłowe
 • Zawory kulowe do gazu

  zawory gazowe

  Zapisz

  Zapisz

 • Zawory kulowe sterowane pneumatycznie

  W ramach tej serii dostępne są dwa warianty wykonań: korpus ze stali nierdzewnej do zastosowania w pracy z agresywnymi mediami, oraz w wykonaniu z mosiądzu do neutralnych mediów. Zawory kulowe sterowane cylindrem pneumatycznym charakteryzują się doskonałą wartością przepływu dzięki kątowemu umieszczeniu tłoka.

 • Zawory kulowe sterowane elektrycznie

  To grupa elektrozaworów majaca zastosowanie do pracy z neutralnymi gazami i cieczami o maksymalnej lepkości 120mm²/s. W ofercie dostępny jest wariant wykonany ze stali nierdzewnej do bardziej wymagających zastosowań.

 • Zawory klapowe

  To charakterystyczne zawory, w których kula jest zamieniona na specjalną klapę. Pneumat System oferuje przepustnice kołnierzowe do różnych mediów m.in. gazu, wody, powietrza itd. W naszej ofercie znajdują się:

  Przepustnice typu Wafer –  zawór klapowy bezkołnierzowy, umieszczany pomiędzy dwoma kołnierzami rurociągu, posiada tylko „uszy” ustalające. Do montażu niezbędny jest jeden zestaw długich śrub przechodzących przez dwa kołnierze i zawór.

  Przepustnice typu Lug – zawór klapowy tego typu posiada po dwóch stronach otwory gwintowane w korpusie, do jej montażu potrzebne są dwa komplety śrub i nakrętek. Pozwala to na jednostronne zdemontowanie rurociągu w razie potrzeby. Należy jednak pamiętać, że ma wtedy obniżone ciśnienie robocze. 

 • Zawory zamykające

  Klientom proponujemy następujące rodzaje zaworów zamykających :

  Zawór zamykający prosty – wykonany z mosiądzu, pracujący w ciśnieniu roboczym do 40 bar. Zawory proste ze złączem od G1/4 do G1/2 gwintowanym z wewnętrznym stożkiem. Zamknięcie zaworu zamykającego w postaci stalowej kuli oraz pokrętłem wykonanym z tworzywa sztucznego. Średnica zaworów wynosi w zależności od przyłącza: 17, 22 i 27.

  Zawór zamykający kątowy – mosiężny, pracujący dla ciśnienia maksymalnego 40 bar. Zawory kątowe typu igłowego G1/4 i G3/8 z gwintem zewnętrznym/zewnętrznym.

  Zawór zasuwowy zamykający – zawory zasuwowe ze stali nierdzewnej i mosiądzu. W wersji stalowej zawory dostępne z gwintem wewnętrznym od G1/2 do G2.  Mosiężny zawór zasuwowy z przyłączem od G3/8 do aż G3, posiadają aluminiowe pokrętło, mosiężna zasuwa i dławica oraz korpus i prowadnica z brązu. Zalecana wartość ciśnienia maksymalnego wynosi 10 bar. Zawory zasuwowe sprawdzą się z neutralnymi mediami takimi jak gazy, ciecze i para o temperaturze nie przekraczającej 120 °C.

  Zawór grzybkowy zamykający – w wersjach mosiężnych i ze stali szlachetnej. Zawory grzybkowe stalowe od G1/2 do G2, od DN 15 do 50. W przypadku zaworów grzybkowych mosiężnych wielkość przyłączy pozostaje bez zmian, max. ciśnienie nie powinno przekroczyć 10 bar. Pod względem budowy, zawór posiada elementy z brązu, mosiądzu i aluminium. Zawór grzybkowy dla cieczy, pary i gazów o maksymalnej temp. 120 °C.

  Zawory szybkiego zamknięcia – zawory zamykające z mosiądzu polerowanego i niklowanego dla maksymalnego ciśnienia 16 bar. Wielkość DN od 7 do 12. Odpowiednie do pracy z paliwami, gazami skraplanymi (w fazie gazowej), sprężonym powietrzem. Zawory kulowe szybkiego zamknięcia są zgodne z nastepującymi normami: DIN4817, DIN4817.

  Zawory zamykające wykorzystywane są w aplikacjach, gdzie istnieje konieczność skrajnego położenia, w tym wypadku całkowitego zamknięcia bądź otwarcia przelotu medium.

  Zapisz

 • Wyłączniki krańcowe
 • Zawory iglicowe - igłowe
 • Zawory kulowe wysokociśnieniowe
 • Napędy do zaworów klapowych i kulowych

  Siłowniki pneumatyczne i elektryczne do zaworów kulowych / przepustnic

 • Zawory grzybkowe