Zaloguj z Facebook

Siłowniki pneumatyczne

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Zaloguj z Facebook

Categories

Siłowniki pneumatyczne

Produkowane przez Pneumat System znormalizowane siłowniki pneumatyczne to gwarancja pełnej zamienności z siłownikami innych producentów. Ekspresowa realizacja zamówienia w 24h!

Siłowniki pneumatyczne W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Siłowniki Flowmatik (ISO 6431/15552)

  Siłowniki Flowmatik wykonane zostały zgodnie z normami ISO 6431- ISO 15552. Jest to tania wersja bardzo popularnego siłownika tzw. ISO, który znajduje szerokie zastosowanie we wszystkich rodzajach zakładów produkcyjnych. Zwarta konstrukcja oraz nowoczesny design przy zachowaniu atrakcyjnej ceny zadecydowały o jego sukcesie na rynku europejskim.

  Siłowniki serii Flowmatik występują we wszystkich standardowych średnicach dla tego typu produktów tj. od średnicy fi 32 do fi 125 mm. Siłowniki są dostępne z magazynu o skokach roboczych do 2800 mm, oraz w wersji z dwustronnym tłoczyskiem. Lakierowane pokrywy przednia oraz tylna zapobiegają utlenianiu się aluminium, co pozwala na zastosowanie tego typu siłowników w warunkach mało sprzyjających. Dodatkowo dla ułatwienia naniesione zostały znaczniki rozmiarów gwintów, które umożliwiają precyzyjne określenie rozmiaru otworu zasilającego.

 • Siłowniki ISOline ( ISO 6431/15552 )

  Siłowniki ISOLine to najpopularniejszy model siłowników serii ISO 6431/15552. Zoptymalizowana konstrukcja i najwyższej jakości elementy użyte do produkcji siłowników przyczyniły się do ogromnego sukcesu jaki osiągnął ten siłownik na europejskim rynku. Montowany na podzespołach renomowanej włoskiej firmy Aignep, którą prowadzi rodzina Bugatti.

 • Siłowniki NEWTON NWT (ISO 6431/15552)

  Siłowniki NWT to sprawdzona marka, dostępna w różnych konfiguracjach projektowych.

 • Siłowniki XJ (ISO 6431/15552)

  Siłowniki serii XJ wykonujemy w zakresach średnic 160,200,250,320 mm. Siłowniki pod względem wymiarowym spełniają normę ISO6431 zarówno w wersji z tłokiem magnetycznym jak i w wersji bez magnesu.

 • Siłowniki PSC z metalowym zgarniaczem (ISO 6431/15552)

  Siłowniki PSC zostały stworzone do pracy w ciężkich warunkach. To, co odróżnia je od innych siłowników to zmodyfikowana wewnętrzna konstrukcja, z wbudowanym metalowym zgarniaczem w przednim deklu, który ma na celu oczyszczanie tłoczyska z zabrudzeń takich jak beton, glinka, gips, pyły oraz zabezpiecza uszczelnienie tłoczyska przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  Siłowniki ISO 6431/15552 wyposażone zostały w specjalne uszczelnienie stworzone są do pracy w ciężkich warunkach. Obecnie najczęściej stosowane są w serii PSC. Istnieje również możliwość zastosowania ich w serii NWT i XJ. Uszczelnienie składa się z dwóch części. Cześć zgarniająca, która służy do oczyszczania powierzchni tłoczyska z różnych zanieczyszczeń, które znajdują się w otoczeniu pracy siłownika. Część uszczelniająca wykonana jest z poliuretanu (PU), który zapewnia szczelność siłownika pneumatycznego. Dzięki zastosowaniu specjalnego zgarniacza możliwa jest praca w wymagających warunkach, dlatego idealnie spisuje się w przemyśle papierniczym, drukarskim, włókienniczym, chemicznym, betoniarskim, drzewnym oraz budowlanym.

 • Siłowniki PCM CNOMO

  Siłowniki pneumatyczne o standardowej konstrukcji służące jako elementy wykonawcze w układach pneumatycznych.
  Regulowana amortyzacja pneumatyczna powoduje skuteczne wyhamowania tłoka w końcowych fazach ruchu. Siłowniki standardowo wyposażone są w magnes wbudowany w tłoku, umożliwiający stosowanie kontaktronowych czujników położenia (tzw. BSPT - bezstykowa sygnalizacja położenia tłoka).

 • Siłowniki okrągłe

  Siłowniki Okrągłe i osprzęt poniżej kategorie siłowników

  • siłowniki zagniatane ANM ( ISO 6432 )
  • siłowniki zagniatane DNM ( ISO 6432 )
  • Siłowniki zagniatane ANMT / DNMT
  • Siłowniki skręcane ACM / DVM / DRM ( ISO 6432 )
  • siłowniki skręcane ACMT / DVMT
  • osprzęt do siłowników ACM / DVM, ANM / DNM, DRM
  • osprzęt do siłowników ACMT / DVMT, ANMT / DNMT
 • Siłowniki kompaktowe i dociskowe

  Kompaktowe siłowniki pneumatyczne Pneumat System to gwarancja pełnej zamienności z siłownikami innych producentów.

 • Siłowniki z jednostką hamującą

  Siłowniki z jednostką hamującą , działają poprzez dostarczenie powietrza do portu AA. Gdy hamulec jest zwalniany powietrze trafia do portu BB. Siła zacisku tego urządzenia jest wprost proporcjonalne do ciśnienia zasilającego w porcie AA.

  Siłowniki z hamulcem na tłoczysko (typu siłowniki z głowicą zaciskową) od Pneumat System cieszą się powodzeniem zarówno jako urządzenie trzymające, lecz także jako hamulce do wykorzystania w układach sterowniczych dotyczących bezpośrednio zapewnienia bezpieczeńśtwa.

  Siłownik z głowicą zaciskową (jednostką hamującą) może być dedykowany zapobieganiu wypadkom w układach sterowania wyższej kategorii, jednak wówaczas niezbedne są właściwe dodatkowe środki.

  Siłowniki RWD / RWS polecamy środowiskom pracy, gdzie zaobserwować możemy zmieniające się wartości obciążenia, niezależne wahania ciśnienia pracy lub cykliczne przecieki w układzie.

  Oferowane rozwiązanie z hamulcem na tłoczysko zapewnia akcję hamowania z określonym momentem tolerancji.

  Siłownik RWD,RWS z jednostką hamującą

 • Prowadniki do siłowników typ GLC/GLH

  Prowadniki serii GLC i GLH przeznaczone są do siłowników wykonanych wg norm ISO6432 i ISO 6431.

  Prowadniki można montować przy pomocy standardowych akcesoriów lub przy pomocy otworów montażowych umiejscowionych na korpusie prowadników.

 • Siłowniki z prowadnikiem HCG/HNG
 • Siłowniki obrotowe - wahadłowe

  W siłownikach wahadłowych CRW ruch liniowy tłoka zamieniany jest na ruch obrotowy wałka przy określonym kącie obrotu. Zamiana następuje poprzez koło zębate
  i zębatkę umieszczone wewnątrz siłownika obrotowego. Dzięki systemowi likwidacji luzów siłowniki obrotowe pneumatyczne CRW zapewniają dużą dokładność
  i powtarzalność obrotów. Standardowo siłownik obrotowy pneumatyczny wykonywany jest dla kątu obrotu: 90, 180, 360o, przy średnicach tłoka od 25 do 100mm. Siłowniki obrotowe można zamawiać w wersji z regulacją kąta obrotu (zakres regulacji -8 do +5°).

 • Siłowniki dwutłoczyskowe HPSK

  Siłowniki HPSK charakteryzują się zwartą i silną konstrukcją odporną na występowanie siły skrętnej. Dzięki zastosowaniu dwóch sprzężonych tłoków uzyskuje się podwójną siłę nacisku w gabarytach zbliżonych dla siłownika jednotłoczyskowego.

  Siłownik dwutłoczyskowy HPSK 15Siłowniki dwutłoczyskowe HPSK

  Siłowniki dwutłoczyskowe HPSK oferujemy w czterech wariantach średnicy tłoka: 16, 20, 25 oraz 32.

  Siłowniki dwutłoczyskowe HPSK o średnicy tłoka 16 mm dostępne są o skokach 10, 20, 30, 40, 50 oraz 75 mm, istnieje również możliwość regulacji skoków. Temperatura otoczenia prawidłowej pracy siłowników powinna oscylować między 0°C -+80°C. Temperatura medium czyli przefiltrowanego sprężonego powietrza nie powinna przekraczać 40°C. Ciśnienie pracy wynosi od 2 – 8 bar. Tłoczyska w siłowniku mogą być ślizgowe lub kulkowe, a prędkość tłoka wynosi od 30 do 300 mm/s. Amortyzacja w siłownikach dwutłoczyskowych jest mechaniczna. Port przyłączeniowy: Ø16 ÷ 20 M5; Ø25 ÷ 32 G1/8’.

  Siłowniki dwutłoczyskowe HPSK o średnicy tłoka 20, 25 i 32 to siłowniki, których skoki mogą wynosić od 10 do 100 mm. Temperatura otoczenia ich prawidłowej pracy powinna wynosić o d 0°C do +80°C, a temperatura medium, którym jest przefiltrowane sprężone powietrze od 0°C do +40°C. Prowadzenie tłoczysk jest ślizgowe lub kulkowe, a prędkość tłoka w siłownikach wynosi od 30 do 300 mm/s. Możliwa jest regulacja skoku od 0 – 5 mm. Przy amortyzacji mechanicznej ciśnienie pracy wynosi do 2 do 8 bar. Smarowanie siłowników dwutłoczyskowych o danych średnicach tłoka nie jest wymagane. Port przyłączeniowy w zależności od średnicy tłoka wynosi: Ø16 ÷ 20 M5; Ø25 ÷ 32 G1/8’.

 • Siłowniki płaskie NCV
  Płaski siłownik NCV-63 specjalnie dla zakładów którym nieduże wymiary siłownika są niezbędne.
  NCV to wysoka jakość komponentów, precyzja, niezawodność i długoletnia wytrzymałość.

  Podstawowe zalety siłowników płaskich NCV:
  - dostępne w wersjach z dwustronnym tłoczyskiem, tandem, antyobrotowe.
  - tłoczysko wykonane ze stali nierdzewnej, uszczelnienia z poliuretanu.
  - nie wymagają smarowania.
  - dwustronnego działania, wyposażone w magnes.
  - mechaniczna amortyzacja na obu końcach siłownika
  - zamienne z większością płaskich siłowników

 • Jednostki liniowe PS

  Jednostki liniowe PS znajdują szerokie zastosowanie w aplikacjach do przenoszenia i pozycjonowania elementów wykonawczych lub narzędzi. Firma Pneumat System oferuje pełen zakres jednostek liniowych, umożliwiając precyzyjny i w pełni satysfakcjonujący dobór elementów według wymagań klienta. Doskonałe wykonanie, nacisk na stosowanie materiałów najwyższej jakości oraz precyzyjna i wymagająca kontrola jakości gwarantują, że jednostki PS są naprawdę liderem w swojej klasie.

  Wśród oferowanych jednostek liniowych dysponujemy seriami PS 16 oraz PS 25. Jednostki liniowe PS 16 oraz 25 dostępne są w wersjach z jednym oraz dwoma amortyzatorami o skokach od 25 – 200 mm. Jednostki liniowe tego typu pracują przy ciśnieniu od 2 do 9 bar. Medium to przefiltrowane sprężone powietrze, którego temperatura powinna mieścić się w zakresie 0° C ÷ +40° C. Natomiast temperatura otoczenia nie powinna przekraczać + 80 °C. Jednostka liniowa wyposażona jest w zderzak hydrauliczny i mechaniczny, każdy można wyregulować, hydrauliczny + 0.6 ÷ -10 mm (na stronę), a mechaniczny + 0.9 ÷ -4 mm (na stronę). Zakres prędkości przy zderzaku hydraulicznym wynosi 30 ÷ 300 mm/s, zaś przy zderzaku mechanicznym 30 ÷ 100 mm/s. Oferowane przez nas jednostki PS 16 i PS 25 dostępne są w wielu średnicach i nie wymagają smarowania.

 • Siłowniki do pracy w agresywnych środowiskach pracy
 • Siłowniki ze stali nierdzewnej
 • Mini siłowniki

  1 Tuleja z mosiądzu chromowanego
  2 Tłoczysko ze stali nierdzewnej AISI 303
  3 Nakrętka ze stali ocynkowanej
  4 Sprężyna ze stali
  5 Uszczelnienie tłoczyska z poliuretanu
  6 Obudowa z niklowanego mosiądzu
  7 Śruba zamykająca ze stali ocynkowanej

 • Siłowniki pneumatyczne serii ATEX

  Siłowniki pneumatyczne ATEX firmy Vesta spełniają wszystkie wymogi dyrektywy 94/9/EC dotyczące mechanicznego ryzyka zapłonu w atmosferze wybuchowej. Konstrukcja, użyte materiały oraz rozwiązania techniczne zapobiegają powstawaniu iskier, gromadzeniu ładunków elektrostatycznych oraz ogrzewaniu powierzchni siłowników z powodu tarcia. Dzięki odpowiedniej obróbce pokryw siłownika gwarantowane jest pełne uziemienie wszystkich jego elementów składowych.

 • Osprzęt do siłowników

  Osprzęt do siłowników PSC, ISOline, Flowmatik i PCM (Cnomo)

 • Tabela sił

  Tabela sił - kalkulator siły siłownika pneumatycznego

  Polecamy zapoznanie się z naszym kalkulatorem siły siłowników, dzięki któremu obliczanie siły siłownika pneumatycznego nie będzie stanowić problemu! Kalkulator siłowników obejmuje wszystkie warianty sił, zależne od średnic tłoka, tłoczyska i powierzchni pracy.

  Średnica
  tłoka
  Średnica
  tłoczyska
  Powierzchnia 
  pracy mm2
  Ciśnienie robocze (bar)
  Siła w [N]
  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  ø8 4 wys=50,2 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50
  pow=37,7 3 6 9 12 15 18 21 24 27 30
  ø10 4 wys=78 7 14 21 28 35 42 49 56 63 70
  pow=66 6 12 18 24 30 36 42 48 54 60
  ø12 6 wys=113 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
  pow=85 7,5 157 22 30 37 45 52 60 68 75
  ø16 6 wys=201 18 36 54 72 90 108 126 144 162 180
  pow=173 16 32 48 64 80 96 112 128 144 160
  ø20 8 wys=314 28 56 84 112 140 168 196 224 252 280
  pow=264 24 48 72 96 120 144 168 192 216 240
  ø25 10 wys=491 44 88 132 176 220 264 308 352 396 440
  pow=412 36 72 108 144 180 216 252 288 324 360
  ø32 12 wys=804 72 144 216 288 360 432 504 576 648 720
  pow=691 62 124 186 248 310 372 434 496 558 620
  ø40 16 wys=1257 110 220 330 440 550 660 770 880 990 1100
  pow=1056 95 190 285 380 475 570 665 760 855 950
  ø50 20 wys=1963 175 350 525 700 875 1050 1225 1400 1575 1750
  pow=1649 148 296 444 592 740 888 1036 1184 1332 1480
  ø63 20 wys=3117 280 560 840 1120 1401 1680 1960 2240 2520 2800
  pow=2803 250 500 750 1000 1250 1500 1750 2000 2250 2500
  ø80 25 wys=5027 450 900 1350 1800 2250 2700 3150 3600 4050 4500
  pow=4536 405 810 1215 1620 2025 2430 2835 3240 3645 4050
  ø100 25 wys=7854 700 1400 2100 2800 3500 4200 4900 5650 6360 7000
  pow=7363 660 1320 1980 2640 3300 3960 4620 5280 5940 6600
  ø125 32 wys=12270 1104 2208 3312 4416 5520 6624 7728 8832 9936 11040
  pow=11468 1160 2064 3096 4128 5160 6192 7724 8256 9288 10320
  ø160 40 wys=20096 1774 3548 5322 7097 8871 10645 12419 14194 15968 17742
  pow=18840 1663 3326 4990 6653 8316 9980 11643 13307 14970 16633
  ø200 40 wys=31400 2772 5544 8316 11089 13861 16633 19406 22178 24950 27723
  pow=30144 2661 5322 7984 10645 13307 15968 18629 21291 23952 26614
  ø250 50 wys=48750 4331 8663 12995 17326 21658 25990 30322 34653 38985 43317
  pow=46800 4158 8316 12475 16663 20792 24950 29109 33267 37426 41584
  ø320 63 wys=78872 7097 14194 21291 28388 35485 42582 49679 56776 63873 70971
  pow=76776 6822 13644 20466 27288 34110 40932 47754 54576 61398 68220

  wys - wysuw
  pow - powrót