Zaloguj z Facebook

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Zaloguj z Facebook

Categories

Zawory bezpieczeństwa

Zawór bezpieczeństwa - element wykorzystywany w instalacji ciśnieniowej do zabezpieczenia układu przed nadmiernym wzrostem ciśnienia zarówno czynników lotnych jak i ciekłych. Zawór bezpieczeństwa uniemożliwia przekroczenie określonej wartości ciśnienia przez odprowadzenie nadmiaru czynnika do atmosfery (tzw. odpowietrzenie) lub do podłączonego o...

Zawór bezpieczeństwa - element wykorzystywany w instalacji ciśnieniowej do zabezpieczenia układu przed nadmiernym wzrostem ciśnienia zarówno czynników lotnych jak i ciekłych. Zawór bezpieczeństwa uniemożliwia przekroczenie określonej wartości ciśnienia przez odprowadzenie nadmiaru czynnika do atmosfery (tzw. odpowietrzenie) lub do podłączonego odbiornika (zbiornik lub instalacja) w przypadku kątowych zaworów bezpieczeństwa po osiągnięciu ciśnienia dopuszczalnego.

Zawory bezpieczeństwa podczas standardowej pracy urządzeń mają formę zamkniętą. W przypadku natomiast gdy wartość ciśnienia pracy przekroczy dopuszczalną wartość następuje jego otwarcie. Zawory bezpieczeństwa wykazują natychmiastową zdolność otwarcia w momencie gwałtownego, niekontrolowanego skoku ciśnienia, zapobiegając eksplozji rurociągu, kotła, zbiornika itd. Zawory bezpieczeństwa sprężynowe są z jednym z typów armatury zabezpieczającej oraz zapewniają skuteczną blokadę wielu aplikacji, gdyż są niezależne od zewnętrznych źródeł energii.

Więcej

Zawory bezpieczeństwa W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Zawory bezpieczeństwa do powietrza

    Zawory bezpieczeństwa do powietrza i gazów neutralnych należą do normalnej tj. standardowej kategorii produktowej. W momencie zadziałania wywołanego przyrostem ciśnienia o max. 10% grzyb ulega podniesieniu do poziomu niezbędnemu do odprowadzenia medium. W stosunku do typu uruchamiania zaworu bezpieczeństwa nie są stawiane żadne dodatkowe warunki.