Log in

Informacja

Nowe produkty

Log in

Categories

Zawory klapowe

To charakterystyczne zawory, w których kula jest zamieniona na specjalną klapę. Pneumat System oferuje przepustnice kołnierzowe do różnych mediów m.in. gazu, wody, powietrza itd. W naszej ofercie znajdują się:

Przepustnice typu Wafer –  zawór klapowy bezkołnierzowy, umieszczany pomiędzy dwoma kołnierzami rurociągu, posiada tylko „uszy” ustalając...

To charakterystyczne zawory, w których kula jest zamieniona na specjalną klapę. Pneumat System oferuje przepustnice kołnierzowe do różnych mediów m.in. gazu, wody, powietrza itd. W naszej ofercie znajdują się:

Przepustnice typu Wafer –  zawór klapowy bezkołnierzowy, umieszczany pomiędzy dwoma kołnierzami rurociągu, posiada tylko „uszy” ustalające. Do montażu niezbędny jest jeden zestaw długich śrub przechodzących przez dwa kołnierze i zawór.

Przepustnice typu Lug – zawór klapowy tego typu posiada po dwóch stronach otwory gwintowane w korpusie, do jej montażu potrzebne są dwa komplety śrub i nakrętek. Pozwala to na jednostronne zdemontowanie rurociągu w razie potrzeby. Należy jednak pamiętać, że ma wtedy obniżone ciśnienie robocze. 

Więcej

Zawory klapowe W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • Przepustnice do powietrza i gazu neutralnego
 • Przepustnice do wody
 • Przepustnice teflonowe PTFE
 • Zawory klapowe nierdzewne
 • Zawory klapowe mimośrodowe
 • Klapy zwrotne

  Zawór zwrotny klapowy kołnierzowy i międzykołnierzowy

 • Zawory klapowe sterowane pneumatycznie

  W ofercie dostępna jest przepustnica pneumatyczna z napędem pneumatycznym Atlantis (typu WAFER) oraz serii Polaris (typu LUG).

  Przepustnice pneumatyczne LUG dostępne są w rozmiarach od 1 1/2" do 12" (DN 40-DN 300). Zawory klapowe pneumatyczne dostępne zarówno typu jednostronnego jak i dwustronnego działania.

  Przepustnice pneumatyczne WAFER oferowane są w przedziale od DN 40 do DN 200, a temperatura pracy napędu powinna oscylować w zakresie od +20 °C do +90°C. Napęd pneumatyczny w zaworze klapowym wykonany został z aluminium, posiada kąt obrotu 90°, a max. ciśnienie pracy nie powinno przekroczyć 10 bar. Podobnie jak w przypadku przepustnic pneumatycznych LUG, Pneumat System oferuje modele jednostronne jak i dwustronne.

 • Zawory klapowe elektryczne

  Oferta dostarcza specjalistyczne przepustnice elektryczne serii LUG i WAFER. Każda przepustnica z napędem elektrycznym posiada kąt obrotu 90° i dedykowana jest różnego typu mediom, których temperatura jednak powinna mieścić się w przedziale między  -20°C do +80°C. Przepustnice elektryczne posiadają stopień ochrony IP 67 oraz różne warianty zasilania tj. 12-240V, 24AC, 230AC i 400AC. Obie serie zaworów klapowych sterowanych elektrycznie posiadają uszczelnienia z NBR. 

  W naszej ofercie znajduje się przepustnica elektryczna o gwincie przyłączeniowym od 1 1/2" do  16" - zapraszamy do zapoznania się z dokładną specyfikacją techniczną na stronach produktów!